Kocaeli Üniversitesi

Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı

Deniz ve liman işletmeciliği programının amacı denizcilik işletmelerine ara insan gücü ve orta düzey yönetici yetiştirmektir. Konu programdan mezun olan öğrenciler denizcilik sektörünün işletme kısımlarında görev alabilecek yeterlilikte olmaktadırlar
Deniz ve Liman İşletmeciliği Programından mezun olmak için 1 ay staj (okul stajı) yapmak zorunludur.

İş Olanakları
Mezun olan öğrencilerimiz Türk ve dünya denizcilik işletmelerinin işletme kısımlarında, Liman işletmelerinde operasyon sorumlusu olarak, Gemi Kiralama firmalarında broker olarak, Armatör ve Gemi yönetim firmalarında operasyon sorumlusu olarak, Forwarder firmalarında operasyon ve dokümantasyon sorumlusu olarak, Gemi Acente işletmelerinde acente memuru olarak,  Marinalarda işletme sorumlusu olarak görev alabilirler.
Okulun, denizciliğin yoğun olarak yapıldığı liman kenti olan İzmit’te olması ve liman sektöründe yetişmiş ara elemana sürekli ihtiyaç duyulması, öğrencilerimizin iş olanaklarını genişletmektedir.

Deniz ve Liman İşletme Programı Gemiadamları Yönetmeliği gereği Yat Kaptanı yeterliliği almak isteyen öğrencilerin Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğünün onaylamış olduğu hastanelerden Gemiadamı Olur Sağlık Raporu almaları gerekmektedir. Rapor alamayan öğrenciler Yat Kaptanı yeterliliğine sahip olmayacaklardır.

 

 


© Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksekokulu
Gazanfer Bilge Cad., Dereköy 41500 - Karamürsel / Kocaeli
Tel: +90 (262) 454 34 51 - 52, Belgegeçer: +90 (262) 454 19 26