Kocaeli Üniversitesi

Hakkımızda » Kalite Politikamız

Kalite Politikamız

       Kalite Politikamız okulumuzun kalite standartlarını mükemmele ulaştırmak için yapılan tüm uygulamaları ve gerekleri içerir. KRMYO, Türk denizciliğini, dünya denizciliği bünyesinde hak ettiği yere getirerek, eğitim kalitesini yükseltmek hedefindedir. Dünya ve Türk Deniz Ticaret sektörünün önümüzdeki yıllarda artacak olan filosuna nitelikli çevrenin korunmasına önem veren, deniz örf ve adetlerini bilen, yüksek eğitimli, yabancı dil bilen zabit yetiştirmek, gemiadamları denizde güvenlik ve özel eğitimlerinin STCW esaslarına uygun olarak verilmesi KRMYO’nun istediği hedef ve yürüteceği politikasıdır.

       STCW 78 (95 Amendment), Gemiadamları Yönetmeliği, Gemiadamları Eğitim ve Sınav Yönergesi, YÖK Mevzuatı, Kocaeli Üniversitesi Eğitim Sınav Yönergesi çerçevesinde Kalite Standartlar Sisteminin gerekleri uygulanacaktır. Alınan kararlar, yapılması gereken faaliyetler her bireyin fikir ve görüşleri alınarak yapılacaktır. Okul çalışanları, idari ve akademik tüm personel, sistemde görev alır.

       KRMYO, öğrencilerine ve sektöre karşı sorumluluğunu bilmektedir. Eğitim olanaklarını her zaman ileri düzeyde yerine getirerek çalışanları ile yapılan plan ve programlarını gerçekleştirmek üzere kısa, orta ve uzun dönemde politikalar üreterek ve geliştirerek sorumluluğunun bilincindedir.

                                                                                  
Yard.Doç.Dr.Erdal ARLI
MÜDÜR

 


© Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksekokulu
Gazanfer Bilge Cad., Dereköy 41500 - Karamürsel / Kocaeli
Tel: +90 (262) 454 34 51 - 52, Belgegeçer: +90 (262) 454 19 26